fa-IR   English (United States)
اخبار
دسته بندی اخبار
اخبار و رویداد ها
کد مطلب : 285  |   تعداد نظرات: 0   |   تعداد بازدیدها: 2214   |   تاریخ درج: يکشنبه, مرداد 14, 1397   |   ساعت: 09:16 ق.ظ

 

ايجاد نظام ثبت سفارش در مناطق آزاد


گروه بنگاه ها : از هفته آينده نظام ثبت سفارش باتوجه به مقتضيات، در مناطق آزاد ايجاد مي شود تا شاهد کمترين مشکل بر سر راه سرمايه گذاران و فعالان اقتصادي باشيم.به گزارش «دنياي اقتصاد» دبير شوراي عالي مناطق آزاد کشور در همايش ملي رونمايي از فرصت هاي سرمايه گذاري منطقه آزاد ماکو با اعلام اين مطلب گفت: سرمايه گذار و سرمايه گذاري براي کشور داراي اهميت استراتژيک است و صرفا در شرايط سخت نبايد به دنبال مخاطبان خاص و سرمايه گذار باشيم.به گفته مرتضي بانک، هيچ سرمايه گذاري انجام نمي شود مگر آنکه بهره برداري از آن صورت بگيرد، براين اساس فراهم کردن سودآوري براي سرمايه گذار يک عنصر بديهي است که بايد آن را تضمين کنيم تا حس ناامني به سرمايه گذار منتقل نشود.
    دبير شوراي عالي مناطق آزاد و ويژه اقتصادي کشور ادامه داد: در حال حاضر ۱۴۰۰ واحد صنعتي با ايجاد اشتغال ۱۲۸ هزار نفر در مناطق آزاد ايجاد شده است. بانک با اشاره به شرايط تحريمي کشور گفت: تحريم هاي جديد يک واقعيت است و در اين شرايط بايد نگاهمان به سمت حمايت از سرمايه و سرمايه گذار معطوف شود و بسته هاي سياستي دولت در همين راستا است.مشاور رئيس جمهوري در مورد اهميت ايجاد بورس بين المللي در مناطق آزاد گفت: با توجه به نياز ضروري به مبادلات مالي بين المللي تصميم گرفته شد که ايجاد بورس بين الملل در مناطق آزاد مطرح شود که به عنوان بورس پنجم کشور خواهد بود و در شوراي عالي بورس تصويب و مقررات اوليه براي سرمايه گذاري ايجاد شده است تا سرمايه گذاري مشترک داخلي و خارجي صورت بگيرد.
    اميدواريم در سه يا چهار ماه آينده فعاليت رسمي آن اغاز شود. در اين همايش مديرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: رويکرد جديد سازمان منطقه آزاد ماکو شناسايي محورهاي توسعه و برنامه ريزي براي توسعه پايدار و تسهيل ارائه خدمات به سرمايه گذاران بوده و با همين رويکرد حداقل زمان ثبت شرکت در منطقه به يک روز کاهش يافته است.غلامرضا سليماني فعاليت بين المللي فرودگاه ماکو و انجام پروازهاي خارجي از اين پايانه هوايي را مورد تاکيد قرار داد و بيان کرد: سازمان منطقه آزاد ماکو در تلاش براي تسهيل حضور سرمايه گذاران خارجي در اين منطقه است. وي همچنين به پيگيري اتصال منطقه آزاد ماکو به شبکه ريلي کشور از طريق تبريز اشاره کرد و ادامه داد: اين شبکه ريلي از طريق منطقه آزاد ارس به شبکه ريلي کشور و از سمت چشمه ثريا به ترکيه وصل مي شود.در همين حال معاون اقتصادي وتوسعه زيربنايي استانداري آذربايجان غربي نيز در اين همايش ملي گفت: اين منطقه با توجه به موقعيت ممتاز جغرافيايي بايد به قطب توليد و صادرات کالا و تامين خدمات کشور تبديل شود و تحقق آن نيازمند جذب سرمايه گذاري است.رضا حسيني با اشاره به هزينه يک هزار و ۵۰۰ ميليارد توماني تامين زيرساخت هاي لازم در حوزه آب و خاک اين منطقه، ادامه داد: اين ميزان اعتبار با هدف توسعه کشاورزي مدرن در منطقه تامين مي شود. وي با اعلام حمايت مسوولان استان و استانداري آذربايجان غربي از سرمايه گذاران در تمامي بخش ها، افزود: بهبود فضاي کسب و کار و تسهيل تجارت مرزي از مهم ترين اقداماتي است که براي حمايت از سرمايه گذاران در استان در دست اجراست.
    از سوي ديگر مديرعامل سازمان شهرک هاي صنعتي و صنايع کوچک در همايش رونمايي از فرصت هاي سرمايه گذاري منطقه آزاد ماکو با اشاره به اهميت صنايع خرد و متوسط گفت: يکي از استراتژي هاي ما حمايت از صنايع کوچک و متوسط است و رئيس جمهوري نيز در فرمايشات خود به اين موضوع اشاراتي داشته اند؛ اقدامات ما و مناطق آزاد هم در اين راستا است، زيرا مناطق آزاد مي تواند بخشي از مشکلات اقتصادي ناشي از تحريم ها را برطرف کندکه البته اين در گرو عملکرد آگاهانه و با برنامه است. صادق نجفي ادامه داد: در کنار سرمايه گذاري هاي صورت گرفته در ماکو، در نظر داريم تا شهرک لجستيکي براي فراهم کردن امکانات اتصال به شبکه ريلي، دريايي و جاده اي را در بهترين نقطه ايجاد کنيم و اگر بتوانيم نزديک به ۱۴۷ واحد را در شهرک صنعتي ماکو راه اندازي کنيم تقريبا بخشي از مشکلات ما حل خواهد شد. اين مقام مسوول تاکيد کرد: يکي از بخش هاي مورد تاکيد پوشاک است که در منطقه ظرفيت بالايي نيز دارد. البته اين بخش در مقايسه با ترکيه و چين رقم مناسبي براي کشور ۸۰ ميليوني نيست اما وزارت صنعت، معدن و تجارت نيز براساس تبصره ۶ قانون بودجه ۹۷ حمايت خود را از آن اعلام کرده است. نخستين همايش رونمايي از فرصت هاي سرمايه گذاري منطقه آزاد ماکو با حضور ۲۰۰ سرمايه گذار و با هدف معرفي ۱۶۰ فرصت سرمايه گذاري در بخش هاي لجستيک، صنعتي، معدني، کشاورزي و گردشگري به مدت دو روز در اين منطقه برگزار شد.

 

Share نسخه مخصوص چاپ
نام
نام خانوادگی
ایـمیل

ذخیره اطلاعات


 
 
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور؟